HANGİ AV KÖPEĞİ BENİM İÇİN UYGUNDUR ?

     

 

İngiliz sülalesinden bir Pointer mı?, Alman sülalesinden bir Kurzhaar mı?, yoksa mülayim bir setter mi?...

Tabii ki Hiç biri...

Av Köpeği, avcının kendi köpeğini kıyaslayarak tavsiyesi, Avlaktaki bir avcının başarılı bir av köpeğinin kıyaslanması ile veya görsel açıdan estetik olduğu için bir av köpeği alınmaz. Evimizin bahçesine bir koruma köpeği veya çocuğumuzla hoş vakit geçirsin, sosyal kişiliğini geliştirsin düşüncesi ile bir köpek almıyoruz.

Av köpeği, bizim avlaktaki tamamen av ruhu ikizimiz olmalıdır.

Pekiyi bu nasıl olacak ?...

Bu sorunun cevabını tamamen avcı, avlanacağı coğrafi koşulları, iklim koşullarını, avlanacağı av türlerini göz önünde tutarak ve her şey den önce kendisinin yaşı, sosyal kişiliği, psikolojik yapısını düşünerek av köpeği ırkına karar vermelidir. Beraber ava çıktığı avcı arkadaşındaki bir Kurzhaar (Alman Pointer) sahibinin özelliklerinden dolayı çok iyi bir av performansı sergilerken, aynı ki köpek, aynı grupta her zaman aynı bölgelerde avlanan diğer bir avcı da kesinlikle av yapmayabilmektedir.

 

      Almayı düşündüğünüz av köpeğinin, bölgenize ve size uygun olup olmadığı konusunu bizimle öncelikle paylaşın (0532 343 8041) . En az 10 yıl boyunca av arkadaşınızı yanlış ırk seçmeyin.